Baneris reklama  elady.lt diržai po gimdymo  pizap.com14733584773881  lediforma geraaugti baneris   kirptas

Kūdikio sutikimas: kaip pasiruošti?

e0772b24 ab3e 4ced b585 5849ee18842bPirmojo vaiko gimimas sukelia ne tik džiaugsmą, bet ir nerimo, kaip pavyks susidoroti su naujai užklupusiais dar nepažįstamais tėvystės rūpesčiais. Keičiasi visas gyvenimas, o klausimų kyla daugiau nei atsakymų.

Tam, kad namuose pamirštos smulkmenos ar asmeniniai daiktai neblaškytų kūdikio gimimui reikalingo dėmesio ir pirmųjų dienų džiaugsmo, būtina teisingai pasiruošti.

Svarbus ir telefono kroviklis

Pirkiniais mažyliui tėvai paprastai pasirūpina dar likus keliems mėnesiams iki gimdymo, tačiau taip pat svarbu pasiruošti būtiniausius daiktus važiavimui į gimdymo namus bei pirmosioms savaitėms po to. „BENU vaistinės“ projekto „Kūdikio dėžutė“ vadovė vaistininkė Jovita Motiejaitienė pastebi, kad ruošdamiesi vaiko gimimui tėveliai turėtų nepamiršti ne tik pagrindinių rūbelių ar sauskelnių, bet ir apgalvoti, ko gali prireikti gimdymo namuose ar važiuojant į juos. Tad automobilio ir namų raktai, telefono kroviklis, asmeninės higienos priemonės turėtų būti visuomet po ranka.

„Verta iš anksto susidaryti esminių daiktų sąrašą – ko gali prireikti važiuojant į gimdymo namus ir būnant juose, ko – mažylį vežantis namo ir vėliau, bent pirmosiomis savaitėmis. Daiktus ir priemones gimdymui pravartu susiruošti likus bent 4–6 savaitėms iki numatyto gimdymo termino“, – pataria vaistininkė.

Važiuojant į gimdymo namus svarbu nepamiršti asmens dokumentų, nėščiosios kortelės, plaukų gumelės, patogių rūbų ir šlepečių. Gimdymas gali trukti nuo kelių iki 20 valandų, todėl moterį lydintis žmogus gali pasirūpinti ir muzikos grotuvu, knyga ar žurnalu, fotoaparatu, kurie padėtų malšinti laukimo nerimą.

Pagrindiniai daiktai

Ruošiant mažylio kraitelį pirmiausia reikėtų pasirūpinti sauskelnėmis, švelniomis palutėmis, neperšlampamais pervystymo patiesalais, nepamiršti ir specialių maišelių panaudotoms sauskelnėms.

„Būsima mama į gimdymo krepšį turėtų įsidėti 3–4 naujagimio aprangos komplektus priklausomai nuo oro sąlygų buvimui ligoninėje ir dar bent vieną – kelionei namo. Svarbu nepamiršti kepurės kūdikiui ir antklodės. Taip pat priemonių kūdikio odelei prižiūrėti – specialaus kremo nuo iššutimų“, – rekomenduoja J. Motiejaitienė.

Jauni tėveliai neišvengiamai susiduria su naujagimio negalavimais. Tam, kad būsimos mamos jaustųsi saugiau ir mažiau baimintųsi dėl mažylio sveikatos, rekomenduojama dar iki vaiko gimimo papildyti namų vaistinėlę.

„Pravartu turėti kūdikiams tinkamų preparatų nuo pilvuko pūtimo ir viduriavimo, fiziologinio tirpalo bambutei valyti, dezinfekcinio tirpalo. Taip pat nepamiršti pasirūpinti naujagimiams pritaikytais higieniniais tamponėliais, kuriais galima valyti bambą, akis ir nosį“, – primena vaistininkė.

Kadangi naujagimiai labai greitai patiria iššutimus, anot J. Motiejaitienės, verta turėti kremą su cinku, taip pat, drėgnų servetėlių ir naujagimio odą drėkinančio aliejaus be konservantų. Iš anksto reikėtų pasirūpinti ir specialiu termometru, žirklutėmis, tvarsčiais ir pipetėmis.

Priemonės mamai

Gimus kūdikiui, tėvų dėmesys pirmiausia skiriamas jam. Tačiau projekto J. Motiejaitienė pažymi, kad ir mamos turėtų nepamiršti pasirūpinti ir savimi. Moters organizmas po gimdymo – nusilpęs ir ypatingai jautrus, todėl asmeniniai higienai dera skirti ypatingą priežiūrą.

„Prižiūrėti asmeninę higieną būtina kiekvienu gyvenimo laikotarpiu, tačiau ką tik pagimdžiusios moterys ja rūpintis turėtų ypač atsakingai. Pirmąsias 3 savaites po gimdymo moterims gali itin greitai prasidėti uždegimai ir infekcijos. Tai lemia įvairios priežastys: ne iki galo užsivėręs gimdos kaklelis, neišvengiami kūno pažeidimai, nėštumo metu nusilpęs imunitetas bei į šarminę pakitusi lytinių organų terpė. Neretai moterys, norėdamos išvengti nemalonaus kvapo ir nešvaros pojūčio griebiasi kvapniųjų muilų. Šiuo laikotarpiu rekomenduojami tik saugūs, silpnai rūgštiniai (pH 3,5 – 5,5) prausikliai“, – įspėja J. Motiejaitienė.

Moteriai po gimdymo taip pat rekomenduojama su savimi turėti papildomas kelnaites, higieninius įklotus, rūbus grįžimui namo. Be to, patariama iš anksto pasiruošti žindymui – įsigyti specialią liemenėlę, įklotus į ją, priemones nuo spenelių skausmo ir įtrūkimų.

Pirmieji pradėjo kalbėti suomiai

Kaip tinkamai pasiruošti naujagimio kraitelį pirmieji pradėjo kalbėti suomiai. Jie dar praėjusio amžiaus pirmoje pusėje sukūrė „Kūdikio kraitelio“ koncepciją ir sudarė svarbiausių daiktų, kurių reikia pirmosiomis mažylio gyvenimo savaitėmis, sąrašą. Beje, buvo naudojami ne tik kraitelio daiktai, bet ir pati dėžutė, į kurią jie sukrauti. Pastaroji buvo gaminama taip, kad galėtų atstoti lovelę ir į ją tilptų paguldytas kūdikis.

Nors „Kūdikio kraitelio“ daiktų sąrašas kinta iki šiol, tradicija jį paruošti paplito daugelyje šalių. Lietuvoje šią iniciatyvą nuo liepos 1 d. skatino „BENU vaistinė“. Iš anksto internetu užsiregistravę mamos ir tėčiai pasirinktoje šio tinklo vaistinėje galėjo nemokamai gauti „Kūdikio dėžutę“. Dėžutės turinys buvo įvairus, tačiau kiekvienoje iš jų buvo Mamos ir vaiko žinynas, paklotėlis kūdikiui, liemenėlės įklotai, nuolaidos kuponas, seilinukas, drėgnos servetėles, odos priežiūros priemonės ne tik naujagimiui, bet ir mamai.

Vos per keturias registracijos dienas mamoms buvo išdalinta 5 000 paruoštų dėžučių. Itin sėkmingą socialinę iniciatyvą „BENU vaistinė“ planuoja ateityje tęsti.

Prisijungti

Registruotis


Renginiai

Lapkritis 2017
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UAB PROSAPIA PROJEKTAS LIETUVOJE baneris1baneris220x140Baneris Esvita Copypizap.com14756894822121pizap.com14691268044221pizap.com14696302983521pizap.com14691267668501pizap.com14709872442341fd5aca24ec871d259dc8aac15e18a614814f409cAL logo spalva 1 page 001gera augti