Baneris reklama  elady.lt diržai po gimdymo  pizap.com14733584773881  lediforma geraaugti baneris   kirptas

29

29 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Sveika sulaukusi trečiojo trimestro!
Dabar turėtum jausti gana stiprius vaikelio judesius. Sek šiuos mažus spyrius, kumštelėjimus ir pranešk savo gydytojui, jei judesių sumažėtų.
Šiuo metu iš krūtinės gali pasirodyti priešpienis. Tai lipnus skystis, kuris vėliau taps pirmuoju tavo mažylio maistu. Priešpienis savo sudėtimi panašus į motinos pieną, kuris gali atsiranda praėjus 1-2 d. po kūdikio gimimo.
Žindymas pirmąją parą po gimdymo stimuliuoja naujagimio ieškojimo, čiulpimo ir rijimo refleksus. Jei pirmas maitinimas neįvyko pirmąją valandą po gimimo, tikimybė, kad maitinimas krūtimi bus sėkmingas, mažėja. Žindymas per pirmąsias 24 val. po gimdymo įtvirtina maitinimą krūtimi.
Dabar jums 7-as nėštumo mėnuo. Laikoma, kad būtent nuo dabar mažylis pradeda itin stipriai jausti mamos emocinius išgyvenimus. Tiesiog stenkitės negalvoti apie visus nėštumo nepatogumus ir sunkumus, o tik apie tai, kad tai laikina ir kad jau labai greit susitiksite su savo mažuoju stebuklėliu.
Jau visai čia pat dekretinės atostogos – pasidomėkite, kokius dokumentus reikia pristatyti Sodrai, norint gauti motinystės pašalpą.

Vaisiaus vystymasis

s29ILGIS APIE 251–260 MM; BENDRAS ILGIS 37 CM; SVORIS APIE 1250–1399 G

Mažylis šiuo metu užsiėmęs – jis aktyviai ruošiasi gimimui ir domisi išoriniu gyvenimu. Vaisiaus vandenų šiuo metu yra apie 750 ml. Mažylis jau moka reguliuoti savo kūno temperatūrą. Jau funkcionuoja skrandis ir žarnynas. Inkstų formavimasis beveik baigtas, tačiau pilnai dirbti jie pradės tik po gimimo.
Akių tinklainėje susidaro šviesai jautrių ląstelių sluoksniai. Nuo šio momento ryšių (sinapsių) skaičius tarp nervinių ląstelių toje smegenų dalyje, kuri atsakinga už regimųjų vaizdų interpretaciją, greitai augs. Vėliau, praėjus 2–4 mėnesiams po gimimo, šių ryšių skaičius išaugs dar daugiau, būtent tuo periodu jūsų vaiko regėjimas pastebimai pagerės.

 

 

30

30 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

30 sav. išduodamas nedarbingumo pažymėjimas nėštumo ir gimdymo atostogoms.

Jūsų kūno svorio centras ir toliau kinta, tampate vis lėtesnė ir nerangesnė. Venkite staigių judesių, rytais prieš išlipdama iš lovos, visų pirma atsigulkite ant šono, nuleiskite kojas ant žemės, pamažu sėskitės ir tik tada atsistokite. 

Suprastėjusi besilaukiančiųjų miego kokybė yra normalus reiškinys - kamuoja įvairūs skausmai, pilvas trukdo rasti miegui tinkamą pozą, vaisiaus judesiai kelia diskomfortą, tenka dažniau šlapintis. Apie 30-32 nėštumo savaitę atliekamas dar vienas (normaliai – jau paskutinis) echoskopinis tyrimas. Jo metu gydytojas įdėmiai apžiūri vaikučio vidaus organus, klausosi širdelės plakimo, matuoja galvytės, pėdos, kūnelio dydį, gali dar kartą patikslinti gimdymo datą.

Vaisiaus vystymasis

s30ILGIS APIE 261–270 MM; BENDRAS ILGIS 38 CM; SVORIS APIE 1400–1599 G

Smegenų paviršiuje susidarė smulkios, daug gilesnės vagelės bei vingiai ir jos tapo panačios į graikinį riešutą. Iki šiol jos buvo lygios. Šios raukšlelės žymiai padidina smegenų paviršių. Esant tokiai smegenų struktūrai, jose telpa daugiau nervinių ląstelių.

Per ateinančias savaites, amniono skysčio kiekis jūsų pilve sumažės, kadangi vaikelis augdamas užima vis daugiau vietos.

 

31

31 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Suprastėjusi besilaukiančiųjų miego kokybė yra normalus reiškinys - kamuoja įvairūs skausmai, pilvas trukdo rasti miegui tinkamą pozą, vaisiaus judesiai kelia diskomfortą, tenka dažniau šlapintis.

Jei jaučiatės nepatogiai dėl mažylio padėtie ar jo spyrių, stenkitės kuo dažniau keisti savo kūno padėtį, suraskite patogią pozą. Dauguma jūsų organų yra gerokai padidėję, kad užtikrintų nenutrūkstamą darbą, susijusį su intensyviu mažylio augimu. Vienintelis itin svarbus organas, išlaikęs ankstesnį dydį – tai kepenys. Ir labai gaila, nes jų apkrova nėštumo metu stipriai padidėjusi ir dėl nuolat perpildomos tulžies pūslės padidėja akmenų susidarymo tikimybė.
Nuo šiol rekomenduojama dažniau tikrinti kraujo spaudimą, kad nepražiūrėtumėt nėščiųjų vėlyvosios toksikozės požymių.

Vaisiaus vystymasis

s31ILGIS APIE 271–280 MM; BENDRAS ILGIS 40 CM; SVORIS APIE 1600–1799 G


Po truputį mažėja vaiko kūnelį dengiančių plaukų, tačiau storėja varškinis sluoksnis. Rankų nagučiai užaugę, ant kojų pirštukų jų dar nesimato. Akių vyzdžiai reaguoja į šviesą ir tamsą, mažylis sugeba fokusuoti žvilgsnį. Mažiukas reaguoja į ryškią šviesą – mirksi. Po odele padidėjo riebalinis sluoksnis, todėl kūdikio odelė jau ne raudona, o gražiai rausva. Kiekvieną minutę vaisius gauna 400 ml kraujo per placentą, kuri atlieka filtruojančios membranos vaidmenį. Nesumaišydama motinos ir vaisiaus kraujo, ji tiekia deguonį, maitinamąsias medžiagas, apsauginius antikūnius, pašalina apykaitos procese atsiradusias nereikalingas medžiagas.

 

32

32 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Šią savaitę jūsų kūnas pradeda gaminti hormoną, vadinamą relaksinu, kuris atpalaiduoja jūsų dubens sritį, tirkiausiai pastebėjote, kad pradėjote krypuoti , vietoj grakštaus vaikščiojimo.
Šiuo metu nėščiosios pirmąkart rimčiau susimąsto apie gimdymą ir jo keliamus rūpesčius. Gimdai reguliariai susitraukinėjant (Brakstono-Hikso susitraukimai), ypač jei susitraukimai sustiprėja, galite pagalvoti, jog tai jau gimdymo pradžia. Tačiau skirtumas nuo gimdymo sąrėmių yra toks, kad šie skausmai ir susitraukimai yra nereguliarūs, trunkantys vieną ar dvi valandas, ir praeina. O gimdymo sąrėmiai pradžioje būna reti, po to ima dažnėti.

Vaisiaus vystymasis

s33ILGIS APIE 281–290 MM. BENDRAS ILGIS 42 CM. SVORIS APIE 1800–1999 G

Dauguma mažylių jau apsivertė žemyn galvute, pasirinkę tinkamą padėtį gimti. Pajusite spyrius į šonkaulius. Beje, kai kurie kūdikiai apsiverčia tik paskutinėmis nėštumo savaitėmis arba gali pakeisti padėtį net kelis kartus. Nuo veiduko pranyko didžioji dalis raukšlių. Ant galvytės – reikiamas kiekis plaukučių. Jūsų kūdikis labai daug ką sugeba: skiria vaisiaus vandenų skonio niuansus, gerai girdi, jaučia skausmą, moka žagsėti, kosėti ir net čiaudėti.

 

 

33

33 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Dar keletą savaičių ir liūliuosite savo mažąjį saldžiam miegeliui. Turėkite iš anksto susiruošusi gimdyvės krepšelį. Vykdama į gimdymo namus nepamirškite pasiimti savo virkštelės audinių surinkimo rinkinio, susisiekti su audinių banko darbuotojais ir pranešti, į kurią ligoninę vykstate. Jei planuojate, bet dar nesate užsisakiusi virkštelės audinių išsisaugojimo paslaugos, susisiekite su audinių banko atstovais. Gimdos susitraukimai. Oksitocinas veikia lygiuosius gimdos raumenis, atsiranda parengiamieji sąrėmiai. Jie būna nereguliarūs, neskausmingi. Tai tarsi gimdos „repeticija“ prieš gimdymą. Patinę audiniai. Nėštumo metu moters kapiliarai tampa pralaidesni, todėl daugiau skysčių per kraujagyslių sieneles patenka į audinius ir ten kaupiasi. Atsargiai! Jei pastebėsite smarkų tinimą (ypač veido srityje), pradės skaudėti galvą, pakils kraujo spaudimas, skubėkite pas gydytoją – gali būti prasidėjusi labai rimta nėštumo komplikacija – preeklampsija. Kraujuojančios dantenos arba gingivitas pasireiškia II, III nėštumo trimenstrą, o praeina pasibaigus nėštumui. Dantenos paburksta, parausta, jas skauda. Būtina kruopšti higiena.
Svorio priaugate žymiai greičiau nei ankstyvuoju nėštumo periodu. Tampate nerangi, vis sunkiau tampa užsimauti pėdkelnes ar apsiauti batus. Viskas nepatogu – ir miegoti, ir kvėpuoti. Miegoti nėštumo metu galima tik ant kairiojo šono – ne ant pilvo ar nugaros (taip spaudžiami nerviniai rezginiai, stuburas, skrandis). Tai yra natūraliausia nėščiosios miegojimo padėtis.


Vaisiaus vystymasis

s33ILGIS APIE 291–304 MM; BENDRAS ILGIS 43 CM; SVORIS APIE 2000–2249 G

Gimimo momentu kūdikio galva yra 2 proc. didesnė negu jūsų gimdymo takai. Vaisiaus smegenys apsuptos plokščių kaukolės kaulų, kurie dar nesuaugę. Šie kaulai minkšti ir gali keisti formą bei užslinkti vienas ant kito, todėl labai svarbu, jog galvai einant gimdymo takais jai nebūtų pakenkta. Šių kaulų susikirtimo vietoje susidaro dvi erdvės: viena priekyje, kita užpakalyje. Tai priekinis ir užpakalinis momenėliai. Jeigu gimtų dabar, mažylis jau galėtų kvėpuoti savarankiškai, bet jam vis tiek dar reikėtų būti inkubatoriuje, mat jo kūnelis dar gerai nesugeba reguliuoti ir palaikyti kūno temperatūros.

34

34 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jūsų kūnas ir toliau ruošiasi gimdymui. Daugelis nėščiųjų jaudinasi, kad stiprūs, reguliarūs susitraukimai ( dar vadinami Brakstono-Hikso susitraukimai) šioje nėštumo stadijoje gali būti sąrėmių pradžia, tačiau taip atsitinka retai. Ar jūsų vaikelis jau įsistatė? Tai reiškia, kad kūdikio galvytė patenka į gimdymo kanalą ir pasirengia gimdymui, jei dar nesate girdėjusi šio termino anksčiau. Įtakos gimdymui turi vaisiaus padėtis gimdoje. Vaisius lengviau išstumiamas pro gimdymo kanalą, jei yra galvute žemyn.

Vaisiaus vystymasis

s34ILGIS APIE 305–318 MM; BENDRAS ILGIS 44 CM; SVORIS APIE 2250–2499 G

Šiuo metu organizmas jau visiškai susiformavęs ir galva, palyginti su kūnu, yra proporcinga. Po oda ir toliau kaupiasi riebalai. Kūdikio veidas papilnėjo ir yra lygus, su putniais skruostais. Skiriamos aktyvumo rūšys: ramus miegas, aktyvus sapnas, ramus būdravimas ir aktyvus būdravimas. Stebint vaisiaus elgesį, šias 4 aktyvumo rūšis galima lengvai pamatyti. Placenta jau visiškai subrendo ir pasiekė didžiausią savo veiklos efektyvumą. Jos augimas netrukus baigsis ir prasidės senėjimas.

 

 

35

35 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Nuo 35 savaitės turėtumėte lankytis pas savo gydytoją bent kartą per savaitę. Šiuo metu jūsų gimda yra pakilusi į patį aukščiausią tašką viso nėštumo metu. Stenkitės valgyti po nedaug ir dažniau, vis padarydama pertraukėles.
Kvėpavimo pratimas
Pradinė padėtis: atsigulkite ant nugaros, atpalaiduotas kojas už- kelkite ant kamuolio (kėdės), rankos šalia šonų šiek tiek pakeltos nuo grindų.
Pratimo atlikimas: įkvėpdama kelkite rankas virš galvos, iškvėpdama – nuleiskite prie šonų. Kvėpuokite lėtai ir tolygiai. Kartokite 10–15 k.
Pratimo nauda. Gerinama plaučių ventiliacija, didinamas deguonies kiekis kraujyje, dirba kvėpavimo ir pečių juostos raumenys.

Vaisiaus vystymasis

s35ILGIS APIE 319–330 MM; BENDRAS ILGIS 45 CM; SVORIS APIE 2500–2749 G
Dabar rankų ir kojų raumenys susiję su nervų sistema ir gali veikti koordinuotai. Vaisius paprastai guli prisitraukęs kojas bei rankas po savimi, gali atlikti čiupimo judesius. Esant ritmingai muzikai vaikutis gali net linguoti į taktą. Taip vaisius stiprina savo raumenis. Jo kaukolė tvirta, bet nestipri, todėl gali truputį deformuotis ją suspaudus gimdymo kanale. Mažylis gali prisispausti galvute prie dubens šią ar kitą savaitę. Jeigu mažiukas gimtų dabar, jis jau būtų vadinamas gimusiu anksčiau laiko, o ne neišnešiotu naujagimiu.
35 – ąją savaitę kūdikio inkstai galutinai išsivystė. Jo kepenys pradeda gaminti išmatas. Iš tiesų, didžioji dalis jo vystymosi jau yra pasibaigę. Tačiau, per ateinančias kelias savaites jis priaugs daugiau svorio. Kadangi erdvė yra labai ribota, galite mažiau jausti jo judesius, tačiau tikrai pajausite kai vaikelis įspirs ar pasikumščiuos.

36

36 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Dėl padidėjusio hormonų kiekio gali ženkliai padidėti plaukuotumas, plaukeliai gali būti tamsesni, storesni, tačiau po gimdymo hormonų koncentracijos, o kartu ir plaukuotumas normalizuosis. Su gydytoju matykitės kas savaitę. Mažylis jau tikrai turėtų būti nusileidęs galvyte žemyn, jei taip nėra, aptarkite galimus gimdymo būdus. Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, tave mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Šiame laikotarpyje dažnas šlapinimasis nėštumo metu. Toks reiškinys yra visiškai normalus, kadangi išsiplėtusi gimda stipriai spaudžia šlapimo pūslę, ji nebegali išlaikyti tokio šlapimo tūrio, tad tiek dažnas, tiek ir nevalingas šlapinimasis (nusičiaudėjus, atsikosėjus ar pan.) yra normalūs reiškiniai. Reikėtų naudoti kasdienai skirtus įklotus.

Vaisiaus vystymasis

s36ILGIS APIE 331–340 MM; BENDRAS ILGIS 46 CM; SVORIS APIE 2750–2999 G

Kūdikio smegenys ir nervų sistema jau visiškai išsivysčiusios, tačiau kai kurie refleksai, pavyzdžiui, kvėpavimo, čiulpimo, rijimo labai silpni – dar liko laiko juos lavinti. Kūnelis, kaip ir anksčiau, padengtas pūkeliais, kurių kai kuriems mažiukams neilgam pasilieka pečių, rankų srityse – po gimdymo plaukeliai palaipsniui išnyks. Visa organų sistema jau savo vietoje, skrandis pilnas skysčio. Šiuo metu berniukų kiaušinėliai nusileidžia į mašnelę. Mažylio galvos kiaušas pakankamai minkštas: keliaudama gimdymo takais, galvytė tampa šiek tiek plokščia. Per paskutines nėštumo savaites mažylis priaugs nuo 14 iki 28 gr. svorio kasdien. Jo apetitas paskutiniu metu yra padvigubėjęs, jis jaučia, kad greit gims ir turi priaugti reikiamą svorį. Jo kepenyse pradeda kauptis geležis, kuri bus labai reikalinga kraujo sistemai pirmaisiais mažylio gyvenimo metais.

37

37 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

37 nėštumo savaitę gimusieji vaikai laikosi pilnai išnešiotais, tad nebereikia baimintis priešlaikinio gimdymo, belieka būti pasiruošus, susidėjus reikalingiausius gimdymui daktus.
Gimdymas nebūtinai būna gydytojo nustatytą dieną. Tačiau dauguma moterų pagimdo kelias dienas prieš ar po jų prognozuojamos datos. Dabar labai svarbu sekti savo kraujo spaudimą. Gali pradėti reikštis artėjančio gimdymo ženklai. Neretai moterys gimdymo išvakarėse jaučia energijos protrūkį.

Priešgimdinis pienas. Pieno liaukos ruošiasi pieno gamybai, alveolėse pradeda kauptis medžiagos, kurios po gimdymo maišysis su išsiskiriančiu pienu sudarydamos priešpienį. Tarpai tarp alveolių yra dideli, tai leidžia laisvai tekėti.
Pabudimai naktį. Sunku persiversti ant kito šono, sunku surasti patogią padėtį, o dar prisideda padažnėjęs šlapinimasis ir įvairios mintys.
Maudimas pilvo apačioje, strėnose. Tai tikriausiai jūsų gimdos kaklelis – jis ruošiasi gimdymui, iki gimdymo jis turi suminkštėti, tada atsiverti.
Dilgčiojimas apatinėje pilvo dalyje. Jį gali sukelti vaikučio spaudžiami kojose ir pilve esantys nervai. Dėl hormono relaksino dubens kaulai tampa paslankesni, didėja sąnarių mobilumas. Šiek tiek padidėja dubens apimtis.
Pilvo ertmėje tempiami raiščiai. Šie pokyčiai gali sukelti skausmą. Parengiamieji sąrėmiai. Gimda švelniai, neskausmingai ir neregurialiai susitraukinėja, taip rengiasi gimdymui.

Vaisiaus vystymasis

s37ILGIS APIE 341–350 MM; BENDRAS ILGIS 47CM; SVORIS APIE 2300–3100 G

Vaisiaus veido raukšlės jau beveik išnyko, todėl oda atrodo lygesnė. Akys pradėjo automatiškai mirkčioti ir jis gali per pilvo sienelę jausti šviesos pasikeitimą. Šiuo metu placenta perduoda kūdikiui daugiausia deguonies, gliukozės ir kitų gyvybiškai svarbių mitybinių medžiagų. Net 70 proc. šių medžiagų patenka į smegenis. Nors mažylis jau visiškai išsivystęs, taučiau jis ir toliau sparčiai auga iki pat 40-os nėštumo savaitės – pavyzdžiui, paskutinę nėštumo savaitę jo kojytės būna gerokai paaugusios į ilgį ir stipriau spaudžia mamos krūtinę. Taip pat toliau sėkmingai kaupiami riebalai, kasdien priaugama bent po 14 g svorio, o kai kurie galvos smegenų neuronų sluoksniai pradeda formuotis tik dabar ir toliau formuosis jau po gimimo.

38

38 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Sveikiname! Jūs pasiekėte paskutiniąsias nėštumo savaites (jei dar nepagimdėte)! Gimdymas gali prasidėti visai netrukus. Pirmoji gimdymo stadija prasidės nuo gimdos kaklelio susitraukimų, kurie padės vaikeliui atsidurti gimdymo takuose. Vėliau prasidės sąrėmiai, kurie gali būti tiek tikrieji, tiek netikrieji.

Netikrieji sąrėmiai prasideda nėščiajai judant, o atsigulus, atsipalaidavus jie praeina, gimdymas dar nėra prasidėjęs. Tikrieji sąrėmiai nepriklauso nei nuo pozos, nei nuo aktyvumo.
Kas yra sąrėmiai? Tai spazminio pobūdžio skausmai pilvo apačioje, juosmens, kryžkaulio srityje, kurie leidžiasi į pilvo apačią. Skausmai nebūtinai intensyvūs, gali būti maudimas. Pajutusi besikartojančius sąrėmius juos žymėkite ir stebėkite, ar laiko intervalai tarp sąrėmių reguliarūs, ar jie dažnėja.
Kas yra gleivių kamštis? Gimdos kakleliui pradėjus minkštėti, trumpėti ir vertis, pasišalina gleivių kamštis (tai gali nutikti ir per kelis kartus ar kelias dienas), kuriuo gimdos kaklelis buvo uždarytas per visą nėštumą. Dažniausiai pasirodo skaidrios, bet gali būti ir rusvos ar su keliais kraujo lašeliais gleivės. Kartais gleivių kamštis gali pasišalinti net šešiomis savaitėmis anksčiau. Tada kreipkitės į gydytoją.

Vaisiaus vystymasis

s38ILGIS APIE 351–360 MM; BENDRAS ILGIS 48 CM; SVORIS APIE 3101–3250 G

Jūsų kūdikio smegenyse yra 2–3 kartus daugiau nervinių ląstelių negu jų bus suaugus. Per paskutines aštuonias savaites, kurias jis praleidžia gimdoje, nuo 40 iki 75 proc. šių ląstelių išnyksta ir toliau mažėja apytiksliai iki 3 metų amžiaus. Rankų ir kojų nagai visiškai susiformavę ir išaugę iki pirštų galiukų. Gali būti, kad iškart po gimimo teks juos pakirpti. Per kelias pastarąsias savaites vaikelio žarnose susikaupė nereikalingų medžiagų, nurytų kartu su vaisiaus vandenimis. Tai žaliai juodos spalvos medžiaga, vaiko išmatos, vadinamos mekonijumi. Kūdikio oda tapo rausva, galvos plaukučiai gali išaugti iki penkių centimetrų ilgio. Riebalinis sluoksnis, kuris visą šį laiką saugojo odą nuo vandenų, pradeda po truputėlį tirpti.


Jeigu vaikelis yra vyriškos lyties, jo sėklidės iki šio laiko turėtų nusileisti į kapšelį. Iki gimimo abi sėklidės turėtų būti vietoje, nors 1 proc. berniukų gimsta su nenusileidusiomis sėklidėmis. Po gimdymo, apžiūrėdamas naujagimį, gydytojas būtinai tai patikrins. Nenusileidusios sėklidės gali būti nevaisingumo priežastis ir sukelti sėklidžių vėžį.
Spėliojate, kokios spalvos bus jūsų mažylio akys? Gali būti, kad iš karto tą pasakyti bus sunku. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks. Jei naujagimio akys pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos.

39

39 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Nuo šios savaitės jūsų gimdos kaklelis gali pradėti minkštėti ir vertis, o šlapimo pūslė patiria patį stipriausią spaudimą viso nėštumo metu.
Pirmasis gidymo požymis bus vaisiaus vandenų nutekėjimas. Procesas prasidės trūkus vaisiaus dangalans, tai primins pokštelėjimą. Tuomet pajusite vaisiaus vandenų tekėjimą - srovelė varijuoja.


s39Vaisiaus vystymasis

ILGIS APIE 361–370 MM; BENDRAS ILGIS 49 CM; SVORIS APIE 3251–3400 G

Dabar jūsų kūdikis jau turi ir sąmonę, ir koordinaciją. Gimstant jo smegenys svers beveik 350 g. Tai apie 10 proc. visos kūno masės. Per pirmuosius metus smegenų masė padidės 3 kartus ir pasieks 1 kilogramą. Tai įvyks todėl, kad jose susidarys vis naujesnių ryšių ir nervines skaidulas apjuos riebaliniai mieliniai apvalkalai, kurie gali greičiau perduoti signalus iš raumenų į smegenis. Nedaug kas pasikeitė nuo paskutinės savaitės, visi vaikučio vidaus organai yra pasirengę gyvenimui išoriniame pasaulyje. Paskutinėmis savaitėmis jis priaugo reikiamą riebalų kiekį, o jo imuninė sistema tęsia vystymąsi ir vystysis toliau, kai vaikelis gims.

Kodėl saugomos kamieninės ląstelės? Virkštelės audinių ir kraujo kamieninių ląstelių išsaugojimas – tai vienas pažangiausių sprendimų medicinoje, siekiant apsaugoti žmogaus sveikatą ar net gyvybę nuo kritinių ligų ar traumų pasekmių. Tai pažangus būdas ir unikali galimybė apsaugoti savo vaiko ir artimųjų sveikatą, nes tikėtina, kad jūsų kūdikio ląstelės tiks ir jums, ir kitiems jūsų vaikams ar šeimos nariams, kurių virkštelės audiniai nėra išsaugoti. Naudojant kamienines ląsteles šiuo metu jau sprendžiamos kasdienės aktualios kraujodaros, širdies, kepenų ligos, neurologiniai sutrikimai, ortopedinės problemos ir kt.

40

40 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Suėjus 40 savaičių jūs būtinai turėtumėte atvykti pas jus prižiūrintį specialistą.
Jums bus: l pamatuotas kraujospūdis; l įvertinti vaisiaus širdies tonai; l paaiškinta, ar galima tęsti nėštumą dar iki 10 dienų, ar reikia gultis į ligoninę.
Laukdama sąrėmių pradžios, stenkitės būti rami, o Brakstono-Hikso arba netikrų sąrėmių metu mokykitės atsipalaiduoti ir taisyklingai kvėpuoti.

Vaisiaus vystymasis

s40ILGIS APIE 371–380MM; BENDRAS ILGIS 50 CM; SVORIS APIE 3400 G

Šiuo momentu nervinės ląstelės smegenų pusrutuliuose sudaro šešis sluoksnius. Skirtingose smegenų dalyse neuronai pradeda specializuotis, keičiasi jų forma. Jūsų kūdikis jau pasiruošęs ateiti į pasaulį. Vidutiniškai nėš- tumas trunka 266 dienas, jei skaičiuotume nuo paskutinių mėnesinių. Tarp kitko, tik vienas kūdikis iš dvidešimties gimsta laiku, apskaičiuotu nėštumo pradžioje. Jei tai įvyksta 2 savaitėmis anksčiau ar vėliau, yra normalu ir neturi jokio poveikio protiniams sugebėjimams ateityje.

 

 

 

41

41 nėštumo savaitė

po4 CopySuėjus 41 nėštumo savaitei jūs būtinai turėtumėte atvykti pas gydytoją akušerį-ginekologą. Jums bus: l pamatuotas kraujospūdis; l įvertinti vaisiaus širdies tonai, gimdos susitraukimai ir gimdymo takų būklė; l ultragarsu pamatuotas vaisiaus vandenų kiekis; l paaiškinta, ar reikia gultis į ligoninę Šią savaitę turėtumėte pagimdyti pati, o jeigu ne, 42-ą savaitę (arba anksčiau, jeigu vaikeliui iškils kokių nors problemų) gydytojas paskatins gimdymą.
Užsitęsusiu vadinamas toks nėštumas, kuris trunka ilgiau nei 42 savaites, taigi jūs ramiai ilsėkitės ir laukite.

Kodėl nėštumas taip užsitęsia?

Nors mokslininkai išsiaiškino daug gimdymo "mechanizmų", šiuo metu dar nėra visiškai aišku, kas nulemia gimdymo pradžią. Tam turi reikšmės mamos ir vaisiaus vidaus sekrecijos liaukų veiklos suderinamumas. Nustatyta, kad gimdymo vėlavimui turi reikšmę nepakankama vaisiaus hipofizio ir antinksčių veikla. Turi įtakos ir nepakankama mamos vidaus sekrecijos liaukų veikla, buvę uždegimai, genetiniai faktoriai.

 

 

Prisijungti

Registruotis


Renginiai

Lapkritis 2017
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UAB PROSAPIA PROJEKTAS LIETUVOJE baneris1baneris220x140Baneris Esvita Copypizap.com14756894822121pizap.com14691268044221pizap.com14696302983521pizap.com14691267668501pizap.com14709872442341fd5aca24ec871d259dc8aac15e18a614814f409cAL logo spalva 1 page 001gera augti