Baneris reklama  elady.lt diržai po gimdymo  pizap.com14733584773881  lediforma geraaugti baneris   kirptas

 Pasirinkite savaitę

1-2

1-2 nėštumo savaitė

s1Šiuo nėštumo etapu moteris dar nėra nėščia. Per pirmąsias dvi savaites įvyksta ovuliacija ir apvaisinimas.
Nėštumo kalendorius paremtas 40 – ties savaičių tvarkaraščiu, tad tikrasis nėštumas prasideda tik nuo trečiosios savaitės.


Kaip apskaičiuoti nėštumo terminą?


Nėštumo terminas apskaičiuojamas pridedant 280 dienų prie tos dienos kai turėjo prasidėti jūsų įprastas mėnesinių ciklas. Žmogaus nėštumas trunka 266 dienas, todėl pridėdami 14 dienų, kas yra vidutinis ovuliacijos periodas, trunkantis iki pirmosios mėnesinių ciklo dienos, gauname 280 dienų. Žinoma, jei atidžiai sekėte savo mėnesinių ciklą ir žinote, kada įvyko ovuliacija, tampa kur kas lengviau apskaičiuoti, kada pastojote ir nėštumo terminą.


Sveikata nėštumo metu


Sveikatos būklė nėštumo metu atlieka svarbų vaidmenį. Tai, kaip maitinsitės turės daug įtakos vaisiaus vystymuisi ir augimui, jo sveikatai. Todėl būtina laikytis subalansuoto mitybos režimo, reguliariai mankštintis ir daug ilsėtis, tai padės pagimdyti sveiką ir laimingą kūdikį.
Jei vis dar rūkote ir ruošiatės pastoti, pats metas liautis! Jums ir jūsų kūdikiui tas tik į naudą. Taip pat patartina nebevartoti kofeino turinčių gėrimų ir alkoholio.

3

3 nėštumo savaitė

Kokio dydžio jūsų kūdikis?


Šios savaitės pradžioje pagrindinį vaidmenį atlieka vykstantis apvaisinimas, kurio metu jūsų “kūdikis” susiformuoja vos iš keleto ląstelių. Įvykus apvaisinimui prireikia penkių dienų embrionui įsitvirtinti gimdoje.
Savaitės pabaigoje embrionas yra 0.150 mm ilgio. Tai reiškia, kad jūsų būsimas kūdikis yra vos taškelio dydžio.

Vaisiaus vystymasis

S3Nors jūsų kūdikis dar vis mažytis, jau apspręsta jo lytis. Šis besivystantis ląstelių kamuolėlis, vadinamas zigota, pasiruošęs patekti per kiaušintakį į gimdą.
Ląstelės dalijasi ir auga nenutrūkstamai, kad suformuotų blastomeras, o jos suformuos kietą ląstelių kamuolėlį, vadinamąją morulą. Vėliau ateina metas susiformuoti blastocistai, kuri ir įsitvirtins gimdoje. Šis reiškinys žinomas kaip implantacija, kurios metu neretai pasireiškia lengvas kraujavimas.
Įvykus implantacijai vaisius ima sparčiai vystytis. Šiuo metu jau formuojasi membraninis maišelis, amniono ertmė, kuri bus užpildyta amniotiniu skysčiu, kuris sups vaisių, placenta ir trynio maišas.
Nemaža dalis moterų trečiąją nėštumo savaitę dar nenutuokia, kad savyje nešioja naują gyvybę. Tačiau, jei nėštumą planavote ir manote, kad galite būti nėščia, pats metas gyvenimo pokyčiams, ypač patartina keisti mitybos įpročius ir pradėti reguliariai mankštintis. Dėmesio! Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Kodėl patartina mankštintis nėštumo metu?
Nėštumo metu labai svarbu judėti.

Reguliari mankšta padeda:

Sumažinti nugaros skausmus
Padeda išvengti vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo ir galūnių tinimo
Suteikia energijos
Gerina nuotaiką
Gerina laikyseną
Gerina raumenų tonusą ir ištvermingumą
Padeda geriau išsimiegoti

Nėsčiosios organizmo pokyčiai

Jei reguliariai mankštinotės prieš nėštumą, turėtumėte keisti mankštos programą, atsižvelgdama į tai, kad šiuo metu esate pastojusi, o jei iki šiol nesportavote, pats metas pradėti. Prieš pradedant sportuoti galima pasitarti su jus prižiūrinčiu gydytoju, kuris padės išsirinkti tinkamą mankštos programą.
Atminkite, kad nėštumo metu jūsų kraujo tūris padidėja apytiksliai 1 ½, todėl padažnėja širdies plakimas ir sumažėja kraujo spaudimas. Tai vadinama nėštumo sukelta hipotenzija.
Mankštinantis, kraujas nukreipiamas nuo dirbančių raumenų į placentą, kas gali padidinti širdies plakimą dar labiau. Kvėpavimo sistema taip pat turės dirbti spartesniu ritmu, todėl jums reikės gauti 20% daugiau deguonies.

Ar žinojote?
Apvaisinimui gali prireikti iki 24 valandų. Berniukas ar mergaitė? Kūdikio lytį apsprendžia chromosomų deriniai spermoje. Jei jus apvaisino spermatozoidas su X chromosoma, gims mergaitė, jei tai buvo Y chromosoma, į pasaulį ateis berniukas.

4

4 nėštumo savaitė

Būsimoji mama
Kai kurie pirmieji nėštumo simptomai yra labai panašūs į simptomus, patiriamus prieš menstruacijas,šiuo metu tu jau turėtumei tikėtis beprasidedančių menstruacijų arba manyti, jog pastarosios vėluoja. Išoriškai tavyje dar ilgai niekas nesikeis.
Pagrindiniai nepatogumai - nuovargis, krūtų jautrumas ir nuotaikos svyravimai.

S4Vaisiaus vystymasis
1. Ambriono skysčiais užsipildo ambriono ertmė;
2. Kūdikis būna apie 0,078 cm ilgio;
3. Pradeda formuotis kūdikio rankytės ir kojytės, tačiau dar neatsiskiria pirštukai;
4. Pradeda daugintis kūdikio ląstelės.

FOLIO RŪGŠTIS

Raudonųjų kraujo kūnelių brendimui kaulų čiulpuose, tad ir mažakraujystei gydyti reikalinga folio rūgštis kartu su vitaminu B12, kuris reguliuoja maisto energijos kaupimą raumenų audiniuose ir kraujodarą. Visoms nėščiosioms Lietuvoje skiriami folio rūgšties maisto papildai (400 μg per parą). Raudonųjų kraujo kūnelių brendimui kaulų čiulpuose, tad ir mažakraujystei gydyti reikalinga folio rūgštis kartu su vitaminu B12, kuris reguliuoja maisto energijos kaupimą raumenų audiniuose ir kraujodarą. Folio rūgšties trūkumas siejamas ir su daugeliu apsigimimų, ypač susijusių su nervinio vamzdelio trūkumu. Geriausia, kai folio rūgšties tabletės geriamos bent 3 mėnesius iki nėštumo, o pastojus – dar 12 savaičių.

Būsimas tėtis
Greičiausiai būsima mama jus ignoruoja, jhos galvoje sukasi milijonas minčių apie galimą nėštumo ir būsimus malonius rūpesčius. Kaip pranešti Jums. Ar nėštumo testo rezultatų lauksite kartu?
Pagrindinis patarimas – prieš tardamas lemtingus žodžius, kai sužinosite kad turėsite kūdikį – pagalvokite, nes tie žodžiai įstrigs amžiams.

5

5 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Metas apsilankyti pas akušerį ginekologą ar šeimos gydytoją, gydytojas turi nustatyti nėštumo dydį ir numatyti gimdymo datą. Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

Dėl hormoninių pokyčių nėštumo metu jūsų krūtys gali pabrinkti ir tapti jautrios, nes daugėja pieno liaukų, Padidėja apetitas arba atvirkščiai, jaučiamas šleikštulys, vejantis kuo toliau nuo virtuvės. Prasideda rytiniai pykinimai ir vėmimai.

Nėščiųjų anemija (mažakraujystė) atsiranda dėl padidėjusio geležies ir folio rūgšties poreikio. Motinos įsčiose augančiam vaisiui reikalinga geležis, tam, kad vyktų normali kraujo kūnelių gamyba ir būtų sukauptas po gimimo reikiamas geležies kiekis (geležies atsargos kaupiamos kaulų čiulpuose, kepenyse, blužnyje). Vaisiui atiduodamas toks geležies kiekis, koks jis yra reikalingas, nepriklausomai nuo to, kiek tos geležies liks mamai. Taigi reikia pasirūpinti, kad ir mamos organizmas nekentėt.

Vaisiaus vystymasis

S5ILGIS APIE 1–2 MM
Šiuo laikotarpiu pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai. Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis. kūdikėlio embrionas yra apytiksliai 7 mm., turi aiškiai matomą viršutinę bei apatinę dalį, priekį ir nugarą. Juosta, einanti išilgai nugaros, formuoja griovelį – kanalą. Šis organas, savo ruožtu, sudaro būsimus galvos ir nugaros smegenis. Toliau vystosi akys, širdelė, galūnės, burna.

 

 

 

6

6 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Šią savaitę Jus turbūt ims pykinti, bet tai tikrai nėra taisyklė. Galite nejausti ir jokio sveikatos sutrikimo. Kadangi tai yra labai svarbus metas jūsų kūdikio organų vystymuisi, venkite alkoholio, narkotinių medžiagų, vaistų ir grožio procedūrų (cheminio sušukavimo, plaukų dažymo ir pan.), kurių jums tikrai dabar nereikia.
Net jei anksčiau emocijas sekėsi valdyti puikiai, nenustebkite jei iš pusiausvyros jus išmuš menkniekiai. Viena minutę galitee juoktis, kitą – verkti. Tai normalu ir ši būsena gali jus lydėti iki pat galo.

Vaisiaus vystymasis

S6ILGIS APIE 2–4 MM

6 nėštumo savaitė labai svarbi jūsų kūdikiui, nes tada formuojasi vidaus organai. Šiame etape išryškėja jūsų kūdikio širdies plakimas, kurį jau galima girdėti ultragarso pagalba. Pradeda formuotis akys ir ausys, o taip pat burnos anga. Širdis pradėjo pumpuoti kraują.


Kadangi 6 nėštumo savaitė yra labai svarbi kūdikio vystymuisi, būtinai pasirūpinkite savimi ir būsimu kūdikiu. Atlikite mankštą, vartokite daug baltyminių produktų tokių kaip sūris, pienas, žuvis ir sojos. Nevenkite šviežių vaisių ir sulčių. Jogurtas taip pat yra labai svarbus, nes jis yra geriausias vitamino B6 šaltinis

 

7

7 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Praėjus šešioms savaitėms nuo pastojimo, gimdos sienelės sustorėja ir suminkštėja, leisdamos gemalinei pūslelei stipriai įsitvirtinti. Jei šiuo metu akušeris ginekologas jus tirs ginekologiškai, nustatys nedaug padidėjusią bei suminkštėjusią gimdą, įvertins pradinę gimdos kaklelio būklę: jo ilgį, padėtį, makšties išskyras.
Šiuo metu "rytinis pykinimas" gali būti pats intensyviausias, daugeliui moterų praeina antrojo trimestro pradžioje, kai stabilizuojasi hormonų lygis, bet jei pykinimas yra itin intensyvus, lydimas vėmimo, praneškite apie tai nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Vaisiaus vystymasis

S7ILGIS APIE 5–13 MM (ilgis viso nėštumo metu matuojamas nuo viršugalvio iki sėdmenų)

7 nėštumo savaitė yra labai svarbi kūdikiui, taip pat ir motinai, nes šiame etape labai greitai vystosi kūdikio organai. Pradeda formuotis virškinimo traktas, su jau esančia išange. Uodegos kontūrai vis dar aiškiai matomi, bambagyslė įauga toje vietoje, kur vystosi ir bręsta placenta. Praėjus tik savaitei nuo galūnių užuomazgų susiformavimo, jau galima matyti plaštakos ir peties segmentus. Pradeda ryškėti vaisiaus veido kontūrai. Jo galva - vis dar neproporcingai didelė, ypač kaktos sritis, nes kaip tik šiuo metu galvoje vystosi abu smegenų pusrutuliai: per minutę atsiranda apie šimtą naujų smegenų ląstelių!

8

8 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jūsų gimda jau padidėjo, bet šį jūsų kūno pakitimą kol kas mato tik gyditojas apžiūros metu. enkite per didelio fizinio krūvio, kad išvengtumėte persileidimo. Todėl, griežtai laikykitės atsargumo priemonių. Daugumai moterų šiuo laikotarpiu akivaizdžiai padidėja krūtys. Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį.

Vaisiaus vystymasis

 

S8ILGIS APIE 14–22 MM

Šiuo metu skrandukas nusileidžia žemiau ir pradeda atlikti savo funkcijas, išskiria skrandžio sultis; pradeda funkcionuoti inkstai. Veikiami impulsų iš smegenų, raumenys susitraukinėja. Rankytės jau ima linkti per alkūnes ir riešus, sparčiai formuojasi pirštukai. Abiejose kaklo pusėse atsiranda ausų kaušeliai, veidelyje – viršutinė lūpa, išryškėja nosies forma, kakta. Vaisiaus akys vis dar labai toli viena nuo kitos, bet virš jų jau pradeda formuotis vokai.


Šią savaitę galutinai susiformuoja mažylio lytinės liaukos: sėklidės arba kiaušidės, Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę.

Iki 8 savaitės pabaigos smegenys tampa itin sudėtingos, jos sudaro beveik pusę viso kūnelio svorio.

9

Būsimoji mama

Svoris gali padidėti jau keletu kilogramų, tačiau tai normalu - moters organizme padidėja kraujo ir limfos kiekiai, šiek tiek padidėja ir riebalinis sluoksnis.

Net jeigu nesijaučiate nėščia, su lyg devintąją savaitę tikriausiai jau būsite patyrusi rytinį pykinimą, nuovargį ir nuotaikų kaitą. Nuotaikų kaitos yra dažnos šiame etape, taigi nekaltinkite savęs, jeigu jaučiatės pakilios nuotaikos, o po keleto akimirkų suirzusi.


Nėštumo hormonas – chorioninis gonadotropinas – pasiekia kulminaciją: lygesnė veido oda, nors gali atsirasti ir spuogų; ne taip dažnai trinksite galvą, kadangi plaukai mažiau riebaluojasi; kartais gali pagausėti išskyrų iš makšties – tai yra natūralu, ir dėl to nereikia nerimauti.

Vaisiaus vystymasis

S9ILGIS APIE 22–30 MM SVORIS APIE 2 G
Kūdikio širdutė padalinta į keturias unikalias kameras, o raumenys ir organai gali judėti savarankiškai. Rankos ir kojos jau pailgėjusios, rankos sulenktos ties riešais. Sparčiai formuojasi pirštai, vietose, kurioje bus pirštų pagalvėlės jau matomas pastorėjimas.

Ilgėja kaklas, o kartu atsitiesia ir augančio vaiko galva. Galvos šonuose jau įžvelgiamos ausų užuomagos.
Besivystantis vaikelis jau geba minimaliai pajudėti, tad galima pajusti nestiprius pirmuosius judesius.

Ką reikėtų padaryti devintąją nėštumo savaitę
• Pasidomėkite dėl nėštumo ir gimdymo būrelių/grupių
• Dėl padidėjusios krūtinės ir liemens, pradėkite ieškoti nieštukėms skirtų rūbų
• Užsirašykite visus iškylančius klausimas sekančiam vizitui pas gydytoją
• Pasitarkite su būsimu tėčiu dėl sprando švietimo tyrimo bei CVS testo

10

Būsimoji mama

Jus vis dar gali kankinti pykinimas, vėmimas, tam tikro maisto ar kvapo netoleravimas... Hormonai ir toliau veikia jūsų savijautą ir nuotaiką. Jūsų gimda jau padidėjusi dvigubai ir yra maždaug greipfruto dydžio. Pradeda augti jūsų svoris, pajautrėja dantenos, būdinga šiek tiek padidėjusi skydliaukė, dažnesnis šlapinimasis. Galite pastebėti, kad jūsų vidurinioji dalis šiek tiek sustambėjo šią savaitę. Ir nors tai gali būti pradžia naujiems motinystės drabužiams, bet nesirūpinkite, jei jūsų įprastiniai drabužiai jums vis dar patogus.

Jūsų kraujo tūris padidėja nuo 40 iki 50 procentų nėštumo metu, todėl nesijaudinkite, jeigu pastebėjote daugiau venų ties krūtine, kojom ar pilvo sritimi.

Vaisiaus vystymasis

S10ILGIS APIE 31–42 MM
SVORIS APIE 2–5 G

Smegenų pusrutuliai auga į skirtingas puses ir sudaro kaktines, viršugalvines, pakaušines ir smilkinines dalis. Pradeda vystytis regos nervai. Vidinės ausys visiškai susiformavusios, auga išorinės ausų dalys. Matosi kulkšnys, alkūnės, riešai, iš- nyko uodegėlė. Vystosi visi organai, susiformavo galvos bei nugaros smegenys ir galūnės. Mažylio kepenys pradeda iš- skirti tulžį, inkstai pradeda gaminti ir išskirti šlapimą iš organizmo. Žandikauliuose vystosi pieninių dantų užuomazgos.

11

Būsimoji mama

Šiuo laikotarpiu gimda užpildo beveik visą dubens sritį, ji nesunkiai apčiuopiama apatinėje pilvo dalyje.
Vaisiaus judesiai intensyvūs, tačiau nevisuomet juntami, tam besivystantis žmogus dar paprasčiausiai pernelyg mažas.

Laikas pradėti mankštintis. Pratimai pagerina raumenų tonusą, padidiną jėgą ir ištvermę – tai trys svarbios savybės, padedančios nešioti nėštumo metu priaugtą svorį. Be to, pratimai padeda geriau pasirengti gimdymui ir greičiau atsigauti po jo. Kokios sporto šakos yra saugios? Plaukimas ir vaikščiojimas puikiai tinka visus devynis mėnesius.
Dabar Jūsų organizmas kalorijas degina greičiau, nei prieš nėštumą. Kraujo kiekis, cirkuliuojantis jūsų kūne, taip pat padidėja. Dėl to jaučiate daugiau šilumos, labiau troškina. Gerkite daugiau skysčių.

Vaisiaus vystymasis

S11ILGIS APIE 44–60 MM SVORIS APIE 8 G
Rankų ir kojų pirštai kol kas sujungti plėvele, formuojasi plonas odos sluoksnis, vėliau virsiantis nagučiais. Pilvo ertmėje jau atsirado kiaušidės ar sėklidės, pradeda formuotis išoriniai lytiniai organai. Šios savaitės pabaigoje jau susiformuoja visi gyvybiškai svarbūs organai ir jie, išskyrus plau- čius, pradeda funkcionuoti. Kadangi dar nėra išsivysčiusių raumenų, vaikučio galūnės atrodo labai trumpos ir plonos, bet vaikutis jau pakankamai aktyviai judina rankas, gali sulenkti stuburą.

 

12

Būsimoji mama

Nuotaikų kaita, irzlumas. Dėl neįprastų hormonų pokyčių nėščiosios tampa dirglesnės, jautresnės, junta dažnesnius nuotaikų svyravimus. Pagausėjusios išskyros iš makšties. Nėštumo metu padidėja liaukų sekrecija, dėl to padaugėja išskyrų iš makšties. Jos turi būti skaidrios arba balkšvos, bekvapės. Jei pakinta spalva ar kvapas, atsiranda niežulys ar kiti neįprasti požymiai, kreipkitės į gydytoją. Kraujo į gimdą, makštį, gimdos kaklelį, išorinius lytinius organus teka daug daugiau, todėl audiniai paburksta, pakinta jų spalva, patamsėja.

PATARIMAI JEI PYKINA

1. Maisto kiekis. Patariama valgyti mažesniais kiekiais, bet dažnai, reguliariai, vidutiniškai kas dvi tris valandas. Išvengti pykinimo paūmėjimo galima valgant atvėsusį maistą, kuris nedirgina organizmo kvapais. Ypač svarbu – pusryčiai. Juos geriausia pasiruošti dar vakare, o ryte pusryčiauti lovoje. Esant vertikalioje pozicijoje maistas greičiau sukrenta, organizmas pradeda jį virškinti, todėl valgant ir kurį laiką po valgio geriausia sėdėti ar stovėti.
2. Imbieras. Atlikti tyrimai parodė, kad vartojant imbierą, jo tabletes ar sirupą pykinimas gali sumažėti, nes augalas slopina skrandžio motoriką ir aktyvina žarnyno veiklą.
3. Skysčiai. Organizmui trūkstant skysčių prasideda dehitratacija, kuri paūmina pykinimą ar vėmimą. To išvengti galima per dieną išgeriant bent du litrus vandens.
4. Poilsis. Griežtas dienos ritmas, tinkamas poilsio ir kokybiško miego kiekis, ypač pirmaisiais nėštumo mėnesiais, gerina bendrą moters savijautą, medžiagų apykaitą organizme, todėl padeda kovoti ir su pykinimu.
5. Akupresūra. Tai tradicinė kinų medicinos technika. Jos metu, pirštu judesiais spaudžiant aktyvius kūno taškus, gerinama bendra žmogaus savijauta. Ši procedūra nėščiosioms rekomenduojama net ir nejaučiant pykinimo požymių.

Vaisiaus vystymasis

S12ILGIS APIE 61–64 MM SVORIS APIE 9–13 G Akys beveik susiformavusios, vaikutis gali prisimerkti, atverti burną, judinti rankų ir kojų pirštus. Po truputį pradeda ryti skystį, kurį jo mažučiai inkstai perdirba ir išskiria atgal šlapimo pavidalu. Tai labai svarbu žarnyno vystymuisi, nes gemaliniame skystyje yra įvairių augimo faktorių. Rankų ir kojų pirštai visiškai susiformavę, atsiskyrę vienas nuo kito.

 

 

 

13

Būsimoji mama

Tai paskutinė pirmojo trimestro savaitė. Kitą savaitę pradėsi antrąjį. Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimo rizika smarkiai sumažėja; antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Ar jaučiate skausmą išilgai pilvo? Jūsų gimda plečiasi ir gali sukelti tam tikrą diskomfortą, arba švelnų mėšlungį. Tai vadinama apvaliu raiščių skausmu ir gali būti jaučiamas kaip trumpas ar trumpai veriantis skausmas išilgai pilvo pusės. Reiktu stabtelti ir pagalvoti apie šį signalą. Laikas prisiminti, kad Jūs laukaitės ir gyvenimo ritmą privalu lėtinti.


Vaisiaus vystymasis


S13ILGIS APIE 65–79 MM, SVORIS APIE 14–24 G

Kaklas visiškai susiformavęs ir vaikas gali lengvai judinti galvą, kuri sudaro pusę viso kūno ilgio. Dabar mažiuko veidas jau panašesnis į žmogaus, nes akys iš šonų pradeda slinktis į priekį, o ausys pasislenka nuo kaklo į galvos šonus. Vystosi balso stygos. Kepenys ima išskirti tulžį, kasa – insuliną. Dabar pagal išorinius lytinius organus jau galima pažinti vaiko lytį. Vokai susilietė ir greit suaugs, taip užmerkdami akis.

 

Prisijungti

Registruotis


Renginiai

Lapkritis 2017
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UAB PROSAPIA PROJEKTAS LIETUVOJE baneris1baneris220x140Baneris Esvita Copypizap.com14756894822121pizap.com14691268044221pizap.com14696302983521pizap.com14691267668501pizap.com14709872442341fd5aca24ec871d259dc8aac15e18a614814f409cAL logo spalva 1 page 001gera augti